FOTO/ Ernest Muçi prezantohet tek Besiktas, ja cilin numër do mbajë sulmuesi shqiptar tek gjigandët turq

FOTO/ Ernest Muçi prezantohet tek Besiktas, ja cilin numër do

Ernest Muçi është prezantuar sot si lojtari më i ri i Besiktas.

Gjigantët turq paguan 8 milionë euro për shërbimet e tij, 800 mijë nga të cilat do të shkojnë për Tiranën e cila ruan 10% të kartonit.

Lojtari ka nënshkruar një kontratë deri në vitin 2027 dhe do të paguhet 1.8 milionë euro në sezon.

Teksa pas këtij transferimi është vetë Muçi që ka folur për herë të parë si lojtar i Besiktas.

Ai shprehet se është shumë i lumtur që ndodhet te Besiktas, duke shtuar se e ka patur ëndërr që të jetë pjesë e një klubi të madh, diçka që e ktheu tani në realitet.

Ernest Muçi do mbajë në fanellë numrin 23, teksa u prezantua sot nga drejtuesit e klubit turk. 

FOTO/ Ernest Muçi prezantohet tek Besiktas, ja cilin numër do

EMISIONET