Disfata në Tiranë, gjithë ndeshjen në hije, Lewandowski: Të mos shikojmë mbrapa

Disfata në Tiranë, gjithë  ndeshjen në hije, Lewandowski:

Sulmuesi i Polonisë, Robert Lewandowski u shfaq i mërzitur për mediat pas disfatës 2-0 në Tiranë ndaj Shqipërisë ( kualifikuese Euro 2024).

“Dështuam në këtë ndeshje. Duhet t’u kërkojmë falje tifozëve për atë që treguam dhe ndihem personalisht përgjegjës për këtë.

Mund më vjen keq edhe për veten time, nuk luajta mirë. Kishte përpjekje por nuk mjaftoi. Mendoj se është pafuqi apo pafuqi. Zemra dhemb por nuk kemi çfarë të bëjmë.

Ne duhet të kthehemi dhe të shikojmë në të ardhmen dhe të shohim se çfarë mund të përmirësojmë. Është e vështirë të thuhet se çfarë ka ndodhur.

Ky ekip nuk ka ndryshuar shumë dhe pavarësisht trishtimit sa nuk dua të kërkoj shpjegim por zgjidhje”, tha Lewandowski.

EMISIONET