Dhunë në stadium mes tifozëve të Argjentinës dhe Meksikës, shikojeni!

Dhunë në stadium mes tifozëve të Argjentinës dhe

Tension i madh në shkallët e stadiumit të Lusail gjatë ndeshjes Argjentinë-Meksikë. Për shkak të numrit të madh të të dyja tifozerivë, përplasjet nuk u evituan gjatë dhe në fund të ndeshjes.

Rivaliteti mes dy vendeve është i njohur ndërsa mbështetësit nuk kanë simpati për njëri-tjetrin dhe kjo duket qartë në këtë video ku meksikanët po përleshen me argjentinasit.

EMISIONET