"Derbi i Italisë" nuk ka fitues, Juve dhe Inter i gëzohen një pike në luftën për titull

"Derbi i Italisë" nuk ka fitues, Juve dhe Inter i gëzohen

Ka përfunduar Derbi i Italisë mes Juventusit dhe Interit.

Sfida e luajtur në “Allianz Stadium”, e vlefshme për javën e 13 të Serie A përfundoi me rezultatin e barabartë 1-1.

Të dyja golat u shënuan në pjesën e parë të lojës.

Ishin bardhezinjtë ata që shënuan të parët dhe ishin më kërkues që në fillim.

Pas një kundërsulmi, Vlahoviç dërgoi topin në rrjetë në minutën e 27′.

Nuk vonoi kundërpërgjigjja e zikaltërve vetëm 6 minuta më vonë.

Pas një zbritjeje të bukur, Thuram jep një top në qëndër të zonës aty ku Lautaro nuk gabon.

Më pas Interi ishte më zotërues në fushën e lojës.

Në pjesën e dytë skuadrat bënë zëvëndësime të shumta, por pa mundur të ndryshojnë rezultatin.

Në fund pati minuta edhe për Kristjan Asllanin që mori vendin e turkut Calhanoglu për skuadrën e Interit.

Këtij barazimi i gëzohet më shumë Inter që mbetet e para me 32 pikë, 2 më shumë se Juve e vendit të dytë.

EMISIONET