De Jong drejt largimit nga Barcelona, kërkohet nga gjigantët europian

De Jong drejt largimit nga Barcelona, kërkohet nga gjigantët europian

Frenkie De Jong është i gatshëm për t’u larguar nga Barcelona verën e ardhshëm.

Sipas raportimeve të medieve spanjolle, mesfushori holandez do të shqyrtojë ofertat, duke pasur parasysh vështirësitë në vazhdimin e bashkëpunimit me katalanasit.

Tre klubet që kanë shfaqur interes më të lartë për De Jong janë Paris Saint-Germain në Francë, Manchester City dhe Chelsea në Angli.

Megjithatë, së fundmi raportohet se holandezi është duke u ndjekur me vëmendje edhe nga Manchester United.

EMISIONET