Chelsea me mendjen te finalja e Championsit, humbet derbin me Arsenal

Chelsea me mendjen te finalja e Championsit, humbet derbin me Arsenal

Përpara ka dy finale për të luajtur, atë të FA Cup ndaj Leicester dhe më pas finalen e madhe ndaj Man. City në Champions League. Duket se Chelsea po pret këto dy ndeshje dhe e ka marrë me qetësi pjesën e mbetur të kampionatit ku në derbin ndaj Arsenal u mund minimalisht 1-0 me golin e shënuar nga Rowe në 16’.

Një humbje e tillë nuk është problem për zonë Champions pasi I nevojitet vetë 1 pikë në dy ndeshjet e mbetura ekipit të Tuchel teksa ky sukses në fakt i hap një fije shprese Arsenalit që të arrijë vendin e pestë që mbahet nga West Ham por që në fakt synohet edhe nga Liverpool  e Tottenham.

EMISIONET