Chelsea bëhet makth për Tottenham, fiton sërish në derbi (Video)

Chelsea bëhet makth për Tottenham, fiton sërish në derbi

Në tre ndeshje mes tyre në pak ditë mes tyre, Chelsea tregon edhe njëherë se është një nivel shumë më lart se Tottenham. Në derbin e Premier League, “blutë e Londrës” janë dominues edhe pse Tottenham rrezikoi shumë herë teksa dueli përfundoi 2-0 me fitoren e skuadrës së Tuchel.

Me pjesën e parë shumë të luftuar dhe me emocione por pa gola, fraksioni i dytë u zhbllokua nga një perlë e e Hakim Ziyech që në 47’, gol që mori duartrokitjen e të gjithëve në “Stamford Bridge”.

Pa kaluar shumë nga goli, Tottenham tronditet edhe më tej nga pasi Thiago Silva dyfishoi rezultatin në 55’.

Me 2 gola të pësuar, miqtë e kanë të vështirë që të reagojnë ndërsa sfida përfundoi 2-0 me Chelsean që rigjen fitoren pas 4 javësh./Ora News/.

EMISIONET