Brazili në ankth për Neymar, dëmtimi i sulmuesit konsiderohet i rëndë

Brazili në ankth për Neymar, dëmtimi i sulmuesit konsiderohet i

Neymar dhe Danilo ndoshta do t’i mungojnë shumë trajnerit Tite në fushën e lojës për ndeshjen e dytë të grupit kundër Zvicrës por këtë do ta tregojë ndeshja e radhës.

Dy lojtarët e Brazlit iu nënshtruan testeve të detajuara pas ndeshjes me Serbinë dhe rezultoi që kanë pësuar dëmtime në kavilje. Federata Braziliane nuk ka bërë ende të ditura detajet por situata e Neymar është më e rëndë se sa ajo e mbrojtësit të Juventusit.

Sulmuesi i PSG mund të mos rikthehet edhe në ndeshjen e fundit të grupit ndërsa në dyshim mbetet edhe sfida e parë me eleminim direkt, gjithmonë nëse Brazili kualifikohet.  

 

 

EMISIONET