Botëror 2022, tifozët e Argjentinës dhe Meksikës përleshen në rrugët e Dohas

Botëror 2022, tifozët e Argjentinës dhe Meksikës

Pak ditë para ndeshjes vendimtare mes Argjentinës dhe Meksikës për grupin e 3-të të Kupës së Botës, tifozët e dy vendeve kanë nisur "luftën" në rrugët e Dohas.

Një gazetar që mbulon raportimin e Kupës së Botës në Katar pretendon me një postim në Tëitter të shoqëruar me një video se tifozët e Argjentinës dhe Meksikës janë përleshur fizikisht mes tyre dhe se ka pasur edhe të lënduar.

Dy skuadrat do të përballen në fushën e blertë me 26 nëntor, një ndeshje vendimtare për vazhdimin e tyre në garë, pasi të dyja nuk arritën të fitojnë në premierën e tyre në kompeticion.

EMISIONET