Barcelona në telashe, Kessie dhe Christensen rrezikojnë të largohen

Barcelona në telashe, Kessie dhe Christensen rrezikojnë të

E pabesueshme se çfarë po ndodh me Barcelonën dhe merkaton e katalanasve këtë verë. Andreas Christensen e Franck Kessie mund të largohen me parametra zero nëse nuk arrijnë të regjistrohen deri të shtunën kur nis edhe La Liga.

Përpara ndeshjes me Rayo Vallecano ata duhet të jenë në listën zyrtare të klubit latalanas, në të kundërt mund të kërkojnë skuadër të re si lojtarë të lirë dhe pa asnjë detyrim ndaj katalanasve.

Të dy u bashkuan me Barcelonën gjatë kësaj vere pasi u laeguan respektivisht nga Milani dhe Chelsea me parametra zero ndërsa klubi nuk ka arritur të regjistrojë ende edhe blerjet e Robert Lewandowski, Raphinha e Jules Kounde por edhe rinovimet e Sergi Roberto e Ousmane Dembele.

Ndërkohë, për të lehtësuar klubin, kapiteni Gerard Piqué ka propozuarqë të luajë pa asnjë pagesë deri në fund të sezonit. 

EMISIONET