Ballist Morina në "Air Albania", me portretin e Adem Jasharit

Ballist Morina në "Air Albania", me portretin e Adem Jasharit

Sfida Shqipëri-Ishujt Faroe u luajt sonte në “Air Albania”, kjo për ndeshjen e fundit kualifikuese të Euro 2024 në grupin E dhe pas se ciles kuqezinjte kryesojne grupin.

Në stadium ishte edhe Ballist Morina, autori i dronit te famshem mbi stadiumin e Beogradit në ndeshjen e 14 tetorit 2014.

Ai ka të stampuar në fanellë imazhin e heroit Adem Jashari. 

”Ne kemi ardhur vetëm për të festuar. Unë jam i sigurtë se do të fitojmë, por edhe nëse do të kishte ndonjë barazim, nuk prish fare humorin e kësaj”,-tha Morina.

EMISIONET