Partizani dhe Tirana futen në Europë nga...Elbasani

Partizani dhe Tirana futen në Europë nga...Elbasani

UEFA Conference League është një kompeticion ku skuadrat shqiptare kanë përqendruar vëmendjen në këto momente dhe një prej tyre është edhe Partizani.

Skuadra e Dritan Mehmetit do të sfidojë në dy ndeshje gjeorgjianët e Saburtalos për të kërkuar kualifikimin në raundin e dytë. Klubi i kuq po bën të gjitha përgatitjet për duelin vendimtar të korrikut edhe pse ndeshjen e shtëpisë do ta luajë sërish në Elbasan.

Shkak është bërë fusha e “Air Albania Stadium” që i është nënshtruar mbjelljes së pjesshme pas finales së Kupës së Shqipërisë. Për të sqaruar opinionin publik dhe tifozët jo pak të zemëruar, Partizani del me një komunikatë zyrtare;

“Klubi Partizani dëshiron të njoftojë opinionin publik dhe në veçanti tifozerinë e kuqe në lidhje me zhvillimin e ndeshjes së kthimit ndaj Saburtalo në program dt.14 korrik ora 20:00 në "Elbasan Arena" e vlefshme për turin e parë të Conference League. Saktësojmë se luajtja e ndeshjes në stadiumin "Elbasan Arena" është e kushtëzuar, pasi drejtoria e stadiumit "Air Albania" ka vlerësuar që të mbjellë barin gjatë kësaj periudhe, kur ekipet shqiptare garojnë në kompeticionet europiane”.

Ndërkohë, UEFA ka konfirmuar në faqen e saj zyrtare se edhe ndeshja Tirana-Dudeange, e vlefshme për raundin a parë të Champions League, do të zhvillohet në 12 korrik në “Elbasan Arena”.

EMISIONET