Arsenali pëson humbje befasuese ndaj Aston Villas

Arsenali pëson humbje befasuese ndaj Aston Villas

Arsenali nuk përfiton nga ndalesa e Liverpoolit, duke pësuar një humbje 0-2 ndaj Aston Villas. Skuadra e e Unai Emery siguruan tri pikë të arta për kualifikimin në Champions League.

Goli i avantazhit do të vinte në minutën e 84-të me anë të Baileyt. Tri minuta më vonë erdhi edhe dyfishimi nga Watkins.

Ky rezultat i shkon përshtat, City-t të Pep Guardiolës që kryeson tashmë kampionatin anglez me 73 pikë, dy më shumë se Arsenali dhe Liverpooli.

EMISIONET