Anulohet miqësorja e luksit në Izrael, shkak bombardimet në Gaza

Anulohet miqësorja e luksit në Izrael, shkak bombardimet në Gaza

Lufta në Lindjen e Mesme bllokon edhe futbollin. Nisja e bombardimeve të Izraelit në Rripin e Gazës ka bërë që Juventus dhe Atletico Madrid të anulojnë miqësoren e programuar për t'u luajtur në Tel Aviv. 

Lajmin e bëjnë të ditur mediat spanjolle sipas të cilave, skuadra e drejtuar nga Cholo Simeone nuk ka hipur në avionin me destinacion Tel Aviv. Ndeshja miqesore ishte planifikuar të luhej nesër në orën 20.30 në stadiumin "Bloomfield".

Organizatorët gjithsesi kanë vendosur ta luajnë ndeshjen për të mos humbur mundësinë e tesmit të të dyja skuadrave në orag të sezoneve respektive. Takimi do të zhvillohet në të njëjtin orar në “Juventus Stadium” pa praninë e tifozëve.

EMISIONET