Spektakël i vërtetë në sfidën Liverpool-Arsenal e cila po luhet në “Anfild Road”. Miqtë kanë kaluar të parët në avantazh me anë të Lacazatte në minutën e 25-ë, por vendasit u përgjigjën shumë shpejt me Mane në minutën e 28-ë dhe Robertson në minutën e 34.

Të dyja ekipet vijnë në këtë sfidë me pikë të plota pasi kanë fituar në dy ndeshjet e para.