Silvana Bushati, ish-missi ka qenë e ftuar paraditen e sotme në emisionin “Kafsho”, RTV Ora.

Përballë gazetarit Ronaldo Sharka, pasi u pyet nga ky i fundit, Silvana Bushati vazhdon i insiston mendimit se dënimi me vdekje duhet të rikthehet për burrat që dhunojnë apo vrasin gratë.

Ronaldo i drejtohet kameras dhe i bën thirrje kryeministrit të vendit, Edi Ramës që të dëgjojë sugjerimin e Bushatit, ku e menjëhershëme ishte ndërhyrja e kësaj të fundit:

“Unë e kam thënë dhe më parë. Edi Rama këtë nuk mund ta bëj sepse është një nga ato personazhe që ka bëtë dhunë në familje, ndaj ndodhin edhe këto që nuk jep denime aq të forta”, u shpreh me bindje Silvana Bushati.

Ndiqni intervistën e plotë: