Presidenti i Republikës Ilir Meta uron futbollistët dhe stafin e Kombëtares pas fitores 3-2 ndaj Bjellorusisë dhe katapultimit në vend të parë në grup.

Përmes një postimi në rrjetet sociale kreu i shtetit vlerëson shpirtin luftarak që kuqezinjtë treguan në fushën e lojës.

“Shqipëria e para! Urime kuqezinjve për shpirtin luftarak!”, shkruan presidenti Meta.