Me golin e shënuar ndaj Juventusit në Ligën e Kampionëve, Myrto Uzuni rrëmbeu vëmendjen e të gjithëve.

Reprezentuesi i Shqipërisë e kaloi Ferecvarosin në epërsi ndaj Zonjës së Vjetër në minutën e 19-të, duke realizuar padyshim një ëndërr të tijën.

Uzuni arriti të pushtojë internetin me festimin e tij, që ishte i ngjashëm me atë të Cristiano Ronaldos.

Të gjithë këtë skenë, mesfushori shqiptar e bëri përballë ylit portugez, i cili e shikonte nga afër.

Në fund të takimit Uzuni iu afrua Ronaldos dhe i shkëmbyen fanellat.

Takimi përfundoi 2-1 për kampionin e Serie A.