Ndërron jetë nga Covid-19 një 59-vjeçar nga Tepelena, duke e çuar numrin total në 220.

Para 1 ore ka ndërruar jetë në Spitalin Infektiv në kryeqytet Reiz Kërmaj nga fshati Progonat i Tepelenës.

Personi i infektuar me Covid-19 kishte ardhur me urgjencë në kryeqytet 4 ditë më parë pasi kishte shfaqur shenja të dukshme të virusit si marrje fryme dhe temperaturë të lartë.

Ky është rasti i dytë i vdekjes në 24 orët e fundit në Tepelenë si pasojë e Civod-19.  Ndërkaq, para pak kohësh janë konfirmuar edhe 2 raste ta reja me Covid-19 na Tepelena