Infermierja nga Prishtina bëhet mama në moshën 52 vjeçare, lindja në maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë

Infermierja nga Prishtina bëhet mama në moshën 52 vjeçare,

Një 52 vjeçare nga Prishtina është bërë nënë për herë të parë. Nga videoja e postuar nga Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu mësohet se gruaja është infermiere në Prishtinë dhe lindja është bërë në Maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë

'Ndihem shumë e lumtur. Jashtë mase. Nuk ka fjalë të përshkruaj aq e lumtur që jam. Rruga ishte e gjatë por jam shumë e kënaqur nga stafi mjekësor. Ka qenë sfidë për mua por më në fund ia dola” - tregon mamaja.

“Alea e vogël e ka fituar betejën për jetën, duke i sjellë një gëzim të papërshkruar nënës së saj dhe të gjithë stafit të terapisë intensive, që bëjnë një punë fantastike me të porsalindurit, duke shpëtuar jetë” shkruan ministrja. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by OraNewsTV (@oranewstv)

 

EMISIONET