Një 69-vjeçare është gjetur e pajetë në dhomën e një resorti turistik në Sarandë, që ndodhet në aksin Turizëm-Kanali i Cukës.

E moshuara me inicialet L.P u gjet pa shenja jete nga vajza e saj.

Ende nuk dihen shkaqet e vdekjes së 69-vjeçares.

Policia dhe ambulanca ndodhen në vendin e ngjarjes.