Vazhdojnë sekuestrimet e parave të padeklaruara në aeroportin e Rinasit.

Policia Kufitare godet një tjetër rast të mosdeklarimit të të hollave në kufi, ku ka sekuestruan 67850 paundë.

Ndërkohë, është proceduar penalisht një 63-vjeçar nga Tunizia.

“Shërbimet e Policisë Kufitare në Rinas, si rezultat i shtimit të kontrolleve, me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, bazuar dhe në analizën e riskut, në hyrje të RSH-së, kanë kaluar për kontroll në vijën e dytë, shtetasin J. D., 63 vjeç, lindur në Tunizi dhe banues në Angli. Gjatë kontrollit të ushtruar, shtetasit të lartpërmendur, në çantën e tij të shpinës dhe në valixhe, shërbimet e Policisë Kufitare, i gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 67850 paundë.” – njofton policia.

Shtetasi J. D. u procedua penalisht për veprën penale “Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi”.