Edhe përgjatë ditës së sotme vranësirat e shumta do të mbeten prezente, që cilat do të gjenerojnë në reshje shiu. Ndërsa në zonat malore do të kemi rishfaqje të reshjeve të dëborës.

Në mesditë moti në territor do të përmirësohet.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur në vlerat -4 deri në 10 gradë.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me një shpejtësi prej 50 km/h.