Kjo ditë e dielë pritet të shoqërohet nga një mot kryesisht i vranët dhe me prani të diellit.

Në pjesën më të madhe të vendit pritet që të mbizotërojnë reshjet e shiut me intensitet të ulët që prej mesditës.

Sakaq në zonat malore priten edhe reshje të dobëta shiu. Luginat do të pushtohet nga mjegulla.

Era pritet të fryjë në norma mesatare, duke krijuar dallgëzim 5 dhe 6 ballë në brigjet e detit Jon.