Me humbjen e sotme ndaj Greqisë Kosova gjendet në pozitën e tretë në renditjen tabelore me vetëm një pikë pas dy ndeshjes. Kaq pikë sa ka edhe Moldavia.

Në dy pozitat e para gjenden Greqia dhe Sllovenia me nga katër pikë.

Kombëtarja e Kosovës pësoi humbjen e parë me rezultatin 2:1 nga Greqia, në duelin e luajtur sot në mbrëmje “Fadil Vokrri”.

Kundërshtari i ardhshëm i Kosovës do të jetë Sllovenia