Real Madrid ka marrë fitoren e parë në La Liga për këtë sezon, duke mposhtur me rezultatin 2-3 Real Betis.

Pjesa e parë e takimit u mbyll m e shifrat 2-1 për vendasin, ndërsa në pjesën e dytë Reali barazoi fillimisht me anë të autogolit të Emerson, dhe më pas në minutën e 80 Ramos me penallti.

Ishte VAR që do të akordonte penalltinë, pas topit të prekur me dorë nga Marc Bartra.

Pas dy ndeshjesh Reali ndodhet në kuotën e katër pikëve.