Rama nuk bën pas me naftëtarët: Ndalni grevën e ulemi diskutojmë! Nuk ka presione në familje

Rama nuk bën pas me naftëtarët: Ndalni grevën e ulemi

Edhe pse janë futur në ditën e nëntë dhe gjendja e tyre është përkeqësuar, kryeministri Rama ka përsëritur se greva duhet ndaluar për të diskutuar.

Ai shkruan përmes një postimi në Twitter se nuk ka ultimatume në një familje, po ka qarje halli me logjikë e me zemër të hapur

Rama: Unë jo vetëm nuk po hesht, por po përsëris çdo ditë: Ndalni grevën dhe ulemi diskutojmë për hallin tuaj! Nuk ka negociata me presione e me ultimatume në një familje, po ka qarje halli me logjikë e me zemër të hapur! E thjeshtë: Dilni nga greva dhe do vij unë vetë tek ju menjëherë.

Lexo edhe:

https://www.oranews.tv/ballsh-grate-e-naftetareve-ne-diten-e-nente-te-greves-nuk-terhiqemi/

EMISIONET