Zbulohet shtëpia e barit në Angli, kultivuan kanabis me vlerë 500 mijë paund, arrestohen dy shqiptarë

Zbulohet shtëpia e barit në Angli, kultivuan kanabis me vlerë 500

Dy burra  shqiptarë që kultivonin kanabis me vlerë tregu prej 500,000£ janë dënuar me 40 muaj burg nga gjykata britanike.

Mediat e huaja bëjnë me duje se shqiptarët, Ervis Roci dhe Edi Kotorri, u arrestuan pas një bastisjeje të policisë  në dy shtëpi bari  në Bradford muajin e kaluar.

Gjatë bastisjes Kottori u arrestua në dhomën e ndenjes ndërsa Roci u gjet i fshehur në majën e oxhakut.

Sipas autoriteteve britanike  janë gjetur gjithashtu  një total prej 158 bimësh të pjekura kanabisi dhe 218 bimë më të reja u gjetën në shtëpinë e barit, me një vlerë të mundshme të tregut prej 300,000 deri 350,000 paund.

https://bradfordnewsdaily.com/two-males-behind-500000-bradford-hashish-develop-jailed/

EMISIONET