Tentoi ta përdhunojë dhe e masakroi mbesën11-vjeçare/ VIDEO nga momenti kur dhjetëra qytetarë sulmojnë 37-vjeçarin teksa i drejtohej gjykatës

Tentoi ta përdhunojë dhe e masakroi mbesën11-vjeçare/

Masakrimi i vajzës 11-vjeçare Vasiliki nga daja i saj ka tronditur Greqinë, duke sjellë një situatë kaotike jashtë gjykatës së Pirgos.

Familjarët e viktimës dhe dhjetëra qytetarë janë vërsulur drejt makinës së policisë, që shoqëronte autorin e ngjarjes drejt gjykatës. U desh ndërhyrja e patrullave, por situata nuk u qetësua aspak, teksa incident nga qytetarët vazhduan.

Përfundimisht, për shkak të incidenteve, transferimi i autorit 37-vjeçarit nuk ka përfunduar, pasi është marrë vendimi për largimin e makinës së patrullës për arsye sigurie.Ndaj tij policia ka ngritur kallëzim për vrasje me dashje dhe tentativë përdhunimi.

EMISIONET