"Skenë Lufte" Pamjet e para nga shpërthimi i fuqishëm në Athinë, shkak rrjedhja e gazit

"Skenë Lufte"  Pamjet e para nga shpërthimi i fuqishëm

Mediet greke kanë publikuar pamje nga momenti i shpërthimit të fuqishëm në një ndërtesë në Athinë, i cili ndodhi sot rreth orës 6 të mëngjesit.

"Pamjet nga shpërthimi i fuqishëm pranë bulevardit "Syggrou"  që alarmoi kryeqytetasit të mërkurën në mëngjes kujtojnë skena lufte," shkruan Prwto Thema.

Ndërkohë, sipas vlerësimeve fillestare raportohet  se shkak i shpërthimit ka qenë rrjedhja e gazit në godinë.

Nga shpërthimi është plagosur një 78-vjeçar, i cili është transportuar në spital, ku i është nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale, pasi ka marrë lëndime në gjymtyrët e sipërm dhe të poshtëm.

Videot e siguruara nga protothema.gr nga  bulevardi "Syggrou Avenue" tregojnë  peizazhin e bombarduar , menjëherë pas shpërthimit.

EMISIONET