Sherr në parlamentin grek, deputeti godet me grusht ligjvënësin e ekstremit të djathtë

Sherr në parlamentin grek, deputeti godet me grusht ligjvënësin e

Një episod i dhunshëm ka ndodhur në Kuvendin grek me protagonist ish-deputetin e Spartanëve dhe deputetin e Zgjidhjes Helene, Vassilis Grammenos.

Informacionet thonë se zoti Floros ka goditur me grusht deputetin e Zgjedhjes Greke në seancën plenare të Kuvendit.

Zoti Grammenos u dërgua në klinikën e Kuvendit për t’i dhënë ndihmën e parë.

Të njëjtat informacione thonë se Konstantinos Floros dyshohet se është përpjekur të justifikojë veprimin e tij të pamenduar, duke thënë se z Grammenos e ka sharë vulgarisht dhe e ka kërcënuar se do ta fuste në burg me pranga në duar.

EMISIONET