Serbi e solli linë e majmunit nga Gjermania

Serbi e solli linë e majmunit nga Gjermania

Autoritetet shëndetësore në Serbi konfirmuan këtë premte rastin e parë me linë e majmunit.

Siç mëson Kurir, bëhet fjalë për një të ri serb rreth të 30-ave, i cili ishte kthyer së fundmi nga Gjermania.

Ai jeton e punon në Gjermani. Ai ishte paraqitur në Klinikën Infektive në Beograd të martën mbrëma.

Po sipas Kurir, ai e di se ku dhe si u infektua. Atij do ti duhet të qëndrojë në Serbi derisa të shërohet plotësisht.

EMISIONET