Propozimi francez, përshkallëzohet protesta në Shkup, lëndohet një polic

Propozimi francez, përshkallëzohet protesta në Shkup,

Orët e mbrëmjes së sotme kanë sjellë përplasje mes  protestuesve dhe policisë së Maqedonisë së Veriut, në ditën e katërt kundër propozimit francez.

Mediat vendase, bëjnë me dije se si pasojë e përplasjes është lënduar një polic.

Protestuesit mësohet se po gjuajnë me mjete të forta e gjithashtu me mjete piroteknike, derisa kanë thyer edhe barikadat.

EMISIONET