Çmenduri/ Shikoni arsenalin e armëve që gjeti Policia e Kosovës nga grupi terrorist në Banjskë (FOTOT)

Çmenduri/ Shikoni arsenalin e armëve që gjeti Policia e

Policia e Kosovës, ka bërë publike disa lloje nga arsenali i armëve që kanë gjetur gjatë kontrollit në disa lokacione e objekte banimi në Banjskë të Zveçanit.

Sipas tyre, bëhet fjalë për gjetjen e dhjetëra, qindra armëve të llojeve dhe kalibrave të ndryshëm, uniforma dhe pajisje logjistike, përfshirë armë ushtarake të kalibrit të rëndë si granata, zolla, mitralozë, kallashnikov etj.

 

 

EMISIONET