Kokë më kokë për shumë se dy orë me Kurtin, Lajçak: Takim i gjatë e i hapur, por jo i lehtë

Kokë më kokë për shumë se dy orë me Kurtin,

Ka përfunduar pas dy orësh takimi i kryeministrit Albin Kurti me pesë emisarët special për dialogun Kosovë-Serbi.

Ndërmjetësi i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak pas takimit me Kurtin në një deklaratë për media tha se takimi ishte i gjatë dhe jo i lehtë.

“Ne jemi këtu me një delegacion të fuqishëm…. që është sinjal se ne jemi të zotuar për një normalizim të raporteve Kosovë-Serbi… Takimi ishte më shumë se dy orë, i gjatë, i hapur por jo i lehtë”, tha Lajçak para mediave.

EMISIONET