Kërcet arma në Kosovë, një i plagosur në Pejë

Kërcet arma në Kosovë, një i plagosur në Pejë

Një person është plagosur me armë zjarri në Pejë. Sipas autoriteteve të Kosovës bëhet me dije se i plagosuri është dërguar për trajtim mjekësor në spital dhe sipas mjekëve është jashtë rrezikut për jetën.

"VRASJE NË TENTATIVË/Pejë 22.01.2023 – 05:15.

Është raportuar se viktima mashkull kosovar është plagosur me armë zjarri, me ç’rast është dërguar në emergjencë për tretman mjekësor dhe sipas mjekëve është jashtë rrezikut për jetë.

Lidhur me rastin janë ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme për procedurat e mëtutjeshme", thuhet në njoftimin e policisë së Kosovës.

EMISIONET