Giorgia Meloni vizitë në Serbi, do të pritet në një takim nga Vuçiç

Giorgia Meloni vizitë në Serbi, do të pritet në një

Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni po qëndron për vizitë në Serbi ku do të pritet në një takim nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiç.

Siç bën të ditur, zyra për media e Vuçiçit pas pritjes së saj në orën 13:00, pason takimi mes dy liderëve.

Më pas është planifikuar një deklarim për media i Vuçiçit dhe Melonit.

Kjo është vizita e parë e Melonit në Serbi që prej zgjedhjes së saj si kryeministre e Italisë.

EMISIONET