“Gabimi më i madh i jetës sime”/ Vrasësi i 39-vjeçarit shqiptar në Greqi lihet në paraburgim

“Gabimi më i madh i jetës sime”/ Vrasësi i

68-vjeçari që qëlloi me armë zjarri 39-vjeçarin shqiptar në Pire të premten e kaluar është dënuar me masën e paraburgimit.

68-vjeçari u dënua pak pas orës 10 të mëngjesit nga Gjykata e Pireut.

I moshuari, pas dy afateve që kërkoi dhe mori për faljen e tij, u cilësua në paraburgim me marrëveshje të prokurorit dhe hetuesit, ndërsa në kërkim të faljes u shfaq i penduar për veprimin e tij.

“Jam penduar. Sinqerisht kërkoj falje, ishte gabimi më i madh i jetës sime. Dhe për këtë uroj dënimin tim”, dyshohet se ka deklaruar ai para hetuesit i cili sipas informacioneve ka kërkuar ekzaminimin e tij nga psikiatri.

Kryerja e ekspertizës psikiatrike është urdhëruar sipas detyrës zyrtare nga hetuesi pasi as i akuzuari dhe as avokatja e tij, Elli Avramidou, nuk kanë paraqitur pretendime për uljen e akuzës.

“Me marrëveshjen e hetuesit dhe prokurorit, klientit tim i është caktuar masa e paraburgimit. Ai e ka pranuar aktin e tij dhe ka kërkuar që t’ju ​​përcjell faljen e sinqertë. Gjithashtu gjatë procesit ka deklaruar se ka qenë gabimi më i madh. të jetës së tij”, tha pas përfundimit të seancës Avramidou.

39-vjeçari shqiptar, Brigen Limka, babai i tre fëmijëve u ekzekutua për 9 sekonda nga një 68-vjeçar grek, pas një konflikti për parkingun ku punonte shqiptari.

EMISIONET