Ekzekutohet një nga bosët e klanit mafioz në Mal të Zi, shoku e paralajmëroi, ndaj tij u shkrehën 8 plumba

Ekzekutohet një nga bosët e klanit mafioz në Mal të Zi,

Një nga anëtarët e lartë të klanit "Skaljar" në Mal të Zi , Miliq Minja Sakoviç, është vrarë rreth orës 23.40  të mbrëmjes së të premtes, 17 qershor, në Budva.

Policia e Budvës gjeti një çantë me një armë që vrau Milić Minja Shaković gjysmë ore para mesnate.

Këtë e ka konfirmuar Vijesti nga policia.

Një burrë me gjatësi mesatare, i veshur me një këmishë të bardhë dhe kapele të bardhë, u filmua nga kamerat e sigurisë së një restoranti aty pranë dhe inspektorët po analizojnë pamjet.

Sakoviç kishte darkuar me disa miq në lokalin 'Korkovado'. Ata ishin në rreshtin e parë të sheshit dhe Sakoviç kishte kthyer shpinën.

Miqtë që kanë dhënë deklaratë në polici pas likuidimit, thanë se kanë parë një burrë të dyshimtë që ka kaluar pranë tyre drejt Qytetit të Vjetër.

Madje njëri prej tyre e paralajmëroi Sakoviçin, por ai nuk i kushtoi rëndësi kësaj, por vazhdoi të darkonte.

Menjëherë pas kësaj, një burrë i dyshimtë u shfaq dhe u zhvendos nga drejtimi i Qytetit të Vjetër në tavolinën ku ishin ulur të gjithë.

Ndonëse njëri nga miqtë e paralajmëroi sërish Sakoviçin dhe i tha “shikoni këtë person të dyshimtë”, Sakoviç nuk ka reaguar.

Pastaj burri filloi të lëvizte me shpejtësi dhe iu afrua tavolinës, nxori një armë dhe e qëlloi Sakoviçin pas shpine në një distancë prej gjysmë metri.

Ai ka gjuajtuyr tre herë në kokën e Sakoviçit, i cili ka rënë në trotuar dhe më pas ka qëlluar edhe dy herë me disa të shtëna podgoricasin tashmë të vdekur. Në vendngjarje janë gjetur 8 gëzhoja.

Zonën  e pushtoi paniku, të gjithë u shtrinë poshtë tavolinës. Më pas vrasësi ka ikur, ka vrapuar drejt hotelit “Mogren”, e më pas përgjatë një shtegu të ngushtë drejt vendbanimit Gospoština.

Inspektorët kanë gjetur gjurmë gishtash, një këmishë dhe një kapele.

Kaosi i krijuar, me qytetarët që lanë lokalet dhe vrapuan për tu ikur të shtënave i ka dhënë një dorë vrasësit për të realizuar me sukses arratisjen.

Policia ka kontrolluar zonën deri në orët e para të mëngjesit por pa sukses.

Ekzekutohet një nga bosët e klanit mafioz në Mal të Zi,Ekzekutohet një nga bosët e klanit mafioz në Mal të Zi,Ekzekutohet një nga bosët e klanit mafioz në Mal të Zi,

 

EMISIONET