E dehidratuar dhe e rraskapitur, gjendet në Rodos 44-vjeçarja që ishte zhdukur prej pesë ditësh

E dehidratuar dhe e rraskapitur, gjendet në Rodos 44-vjeçarja

Gruaja 44-vjeçare që ishte zhdukur që nga e hëna e kaluar u gjet e gjallë në një zonë të shkretë të Rodosit mesditën e së shtunës.

Të premten (20 janar) një alpinist e pa gruan vetëm në një mal në Massari.

Kur e thirri ajo iu prezantua atij dhe dukej e humbur.

Gruaja ishte zbathur dhe e dehidratuar.

Alpinisti informoi me telefon një burrë tjetër në Archangelos dhe ai informoi ELAS-in.

Më pas ai ka dërguar një foto me celular, është bërë një identifikim dhe ambulanca ka shkuar në vendngjarje për ta marrë dhe dërguar në Spitalin e Përgjithshëm të Rodosit për t'iu nënshtruar analizave dhe ndoshta për t'i bërë vlerësimin psikiatrik të gjendjes së saj.

Sapo të shërohet, pritet të përfundojnë hetimet për zbardhjen e rrethanave në të cilat është zhdukur.

44-vjeçarja, nënë e një vajze të mitur, mëngjesin e së hënës ka dalë nga shtëpia dhe nuk është kthyer më.

Në mbrëmje bashkëshorti i saj njoftoi Policinë për zhdukjen e saj.

Sipas të njëjtave informacione, nëna 44-vjeçare, e cila punon si punonjëse në një supermarket në rrugën Rodos-Kallithea, është larguar nga shtëpia edhe më parë, por jo për një kohë kaq të gjatë.

EMISIONET