Sot nisi rrugëtimin emisioni më i ri “2BOTE” në RTV Ora. 
Kurioziteti për këtë format ka filluar qëkurse u fol për herë të parë për të.

Një emision ndryshe nga çfarë jeni mësuar të shikoni do t’ju mbërthejë pas ekranit të televizorit në oren 21:00.

12 konkurentë do jenë pjesë e një spektakli që u ka munguar televizioneve shqiptare.  Shumë supriza, intriga  dhe të papritura.

Çdo të shtunë ora 21:00 në RTV Ora