Rama: Shqipëria dënon ashpër sulmin e paprecedentë të nisur nga Irani kundër Izraelit

Rama: Shqipëria dënon ashpër sulmin e paprecedentë të

Kryeministri Edi Rama reagoi pas sulmit të paprecedentë iranian ndaj Izraelit mbrëmjen e së shtunës, duke theksuar se Shqipëria mbështet përpjekjen e aleatëve kundër përshkallëzimit të situatës.

“Shqipëria dënon ashpër sulmin e paprecedentë të nisur nga Irani kundër Izraelit, i cili përbën një kërcënim për të destabilizuar rajonin në mënyrë të pakthyeshme.

Ne qëndrojmë në solidaritet me popullin izraelit dhe mbështesim plotësisht përpjekjet e partnerëve tanë drejt de-përshkallëzimit.

Shqipëria mbron përmbajtjen dhe thekson nevojën kritike për një armëpushim në Gaza, duke u siguruar që të gjithë pengjet të mund të kthehen të sigurt në shtëpi”, shkruan ai.

 

EMISIONET