Meta takon shtabin elektoral të kandidatit në Vorë: Bashkia me numrin më të madh të bizneseve, rrugët ku thërret qameti

Meta takon shtabin elektoral të kandidatit në Vorë: Bashkia me

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me shtabin elektoral të Kryebashkiakut të ardhshëm të Vorës, Indrit Hoxhës.

Meta thotë se nuk ka asnjë Bashki në vendin tonë që ka numrin më të madh të bizneseve dhe investitorëve se kjo e Vorës.

Por në 4 vjet "Rilindje", thotë ai, ndërroi 5 Kryetarë Bashkie dhe falimentoi atë dhe rrugët e Domjes dhe Vorës janë ku thërret qameti.

"Ndaj të vrapojmë drejt 14 Majit për të nisur një erë të re për Vorën dhe për Shqipërinë. Bashkë Fitojmë!" shkruan Meta.

EMISIONET