Begaj takohet me Haradinajn: Liria e Kosovës ka në themel luftën e heronjve të saj. U jemi mirënjohës përjetë

Begaj takohet me Haradinajn: Liria e Kosovës ka në themel luftën

Presidenti i  Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj në Ditën e Çlirimit të Kosovës u takua në Prishtinë me Ramush  Haradinaj, kryetar i AAK-së.

Presidenti Begaj i shprehu edhe një herë zotit Haradinaj vlerësimin e tij për kontributin e tij e të bashkëluftëtarëve për çlirimin e Kosovës.

“Liria e Kosovës ka në themel luftën e heronjve të saj, bij të shqipes nga çdo anë dhe mbështetjen e vendosur të miqve, partnerëve tanët strategjikë, që besuan në kauzën e drejtë të lirisë.

Ne u jemi mirënjohës përjetë atyre” -theksoi Presidenti Begaj.

EMISIONET