Begaj pret të enjten homologen sllovene, nga pritja me ceremoni zyrtare te takimi ‘kokë më kokë’, zbardhet agjenda

Presidenti i Repubikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, do të presë të enjten me datë 23 maj 2024, Presidenten e Republikës së Sllovenisë, Natasha Pirc Musar, e cila me ftesën e tij zhvillon një vizitë zyrtare në Shqipëri.

Në orën 10:00 zhvillohet ceremonia zyrtare e mirëseardhjes e cila pasohet nga një takim kokë më kokë dhe më pas me takimin e zgjeruar mes delegacioneve të dy shteteve.

Presidenti i Republikës Begaj dhe Presidentja sllovene Musar do të kenë gjithashtu një konferencë të përbashkët shtypi të parashikuar në orën 11:20.

Gjatë qëndrimit në Shqipëri, Presidentja e Sllovenisë dhe delegacioni që e shoqëron pritet të vizitojnë disa pika tërheqëse turistike të vendit.

EMISIONET