Bardhi nga Përmeti i bën apel përkrahësve të Bashës: Mos besoni përrallat me rekurs

Deputetët e Partisë Demokratike kanë nisur një tur me simpatizantët e kësaj force politike në qytetin e Përmetit, në një kohë që Gjykata e Apelit i ka dhënë të drejtën e vulës dhe logos dhe ka njohur si kryetar Sali Berishen.

Në fjalën e tij kreu i grupit parlamentar Gazment Bardhi ka falënderuar të gjithë ata që kanë mbështetur PD në 11 vitet e fundit, të cilat i quajti vite të vështira.

Bardhi  ka kërkuar bashkimin e PD duke shtuar se e vetmja shpresë që Shqipëria të ecë përpara është opozita dhe PD.

“Më kokën lart kemi disa muaj decizivë përpara për të bërë realitet fitoren e PD në zgjedhjet e ardhshme.

Nëse vi sot dhe them që u mbyll problemi me vendimin PD dhe të mos besojnë përrallat me Rekurs e duhet t’ja shpjegoni ehe demokratëve që nuk na janë bashkuar ende, janë demokratë dhe kanë bërë të njëjtat sakrifica si ju.

Dera është e hapur dhe ata e kanë vendin këtu. Bashkë me çdo qytetar të ndershëm, sepse sot e vetmja shpresë që Shqipëria të ecë përpara është opozita dhe PD”, tha ai.

 

EMISIONET