Plagosi me thikë gjatë një konflikti të çastit bashkëmoshatarin e tij, kapet dhe ndalohet autori i dyshuar i ngjarjes.

I riu 16-vjeçar banues në Pogradec ka plagosur me thikë moshatarin e tij, i cili ndodhet në spital.

“Më datë 16.09.2020, rreth orës 15:25, në lagjen nr. 1,  gjatë një konflikti të çastit, shtetasi L. S., 16 vjeç, banues në Pogradec, dyshohet se ka dëmtuar me mjet prerës shtetasin R. T., 16 vjeç, banues në Pogradec, i cili aktualisht po merr mjekim në Spitalin e Pogradecit, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Falë reagimit të shpejtë të policisë u bë i mundur kapja, ndalimi dhe shoqërimi drejt Komisariatit i autorit të dyshuar të ngjarjes, me të cilin po kryen veprimet e mëtejshme proceduriale.” – njofton policia.

Në cilësinë e provës materiale iu gjet dhe sekuestrua një armë e ftohtë (thikë).

Grupi hetimor po punon për të sqaruar rrethanat e plota të ngjarjes.