Një aksident i rëndë automobilist raportohet të ketë ndodhur në Vehçan në afërsi të Librazhdti.

Mësohet se një makinë është përplasur me një furgon. Të plagosur kanë mbetur një grua dhe dy fëmijë.

Të lënduarit janë nisur me urgjencë në drejtim të spitalit të Librazhdit.

Policia dhe ambulanca kanë mbërritur në vendngjarje.

Policia dhe ambulanca ne vendngjarje.