Në një intervistë për Ora News, shefi i kabinetit të Lulzim Bashës, Dorian Teliti, komentoi lidhur me përgjimet e antimafias italiane. Teliti tha se i takon SPAK të zbardhë sipas tij këtë mega aferë korruptive.

“SPAK-u menjëherë bazuar në legjislacionin shqiptar duhet të fillojë hetimet për këtë praktikë. Me të vërtetë antimafia italiane po heton, por njëkohësisht nga ana tjetër, mjaftojnë denoncimet e kryera nga media sadopak të dosjes, sepse e përsëris kemi parë deri më tani vetëm majën e ajsbergut.


SPAK-u nevojitet dhe duhet të zbardhë këtë mega aferë korruptive të radhës, që bëhet në kurriz të shqiptarëve.

SPAK-u duhet të tregojë veten e saj dhe ne jemi besimplotë që SPAK-u do të nisë hetimet dhe të shpresojmë që të zbardhi të vërtetën dhe të çojë para drejtësisë të gjithë ata që po marrin peng Shqipërinë”, tha Teliti.