Pas veshjes provokuese u ‘kryqëzua’ / Femrat në Finlandë ‘zhvishen’ dhe i dalin në mbrojtje kryeministres

“Jam me Sanna”, këtë hashtag përdoren finlandezët për një fushatë sociale në mbrojtje të kryeministres së tyre, Sanna Marin.

E gjitha nisi nga një sesion fotografik për revistën lokale të grave Trendi, për të cilën kryeministrja pozoi e veshur me xhaketë, por pa këmishë dhe reçipeta.

Kjo mënyrë e të veshurit ngjalli shumë polemika nga njerëz që e konsideronin si “të pahijshme” dhe “të papërshtatshme”.

Nga ana tjetër ne qindra gra finlandeze i kanë dalë asaj në mbrojtje, dhe kanë mbushur rrjetet sociale me foto ku dukeshin të veshura si kryeministrja.

FOTOGALERI TJERA

Foto/ Vjeshta në Tiranë

28/10/2020 - 16:49
Tirana me maska
22/10/2020 - 14:22